неділя, 8 березня 2015 р.

ВИВЧАЄМО ТАБЛИЦЮ МНОЖЕННЯ БЕЗ ПРОБЛЕМ)))

Як навчити дитину таблиці множення


Всі ми знаємо, що двічі два - чотири. А ось як навчити дитину таблиці множення ми розповімо в нашій статті. Буває таке, що ви просто не можете пояснити дитині множення, і ваш малюк не розуміє за якою схемою або системі вивчити табличку множення.

День перший.

Як пояснити дитині множення
Як же бути? Бувалі батьки для початку радять написати таблицю на альбомному аркуші - не роздрукувати з комп'ютера, а саме написати! Бажано якомога яскравіше, фломастерами або гелевими ручками. Нехай ваш першокласник в цей момент знаходиться поряд з вами, бере активну участь у творчому процесі - може, приміром, зробити для таблиці красиву рамочку. Побільше говоріть з дитиною, підбадьорюйте його: «У тебе все обов'язково вийде, ти ж у мене такий розумний! Тепер ти зовсім дорослий, тому повинен вивчити таблицю множення! »

    Таблиця множення за методом Піфагора.

    Дуже швидкий спосіб як вивчити таблицю множення від 1 до 30

На цій таблиці можна спеціальними маркерами-Текстовиделітелі відзначати ті приклади, відповіді на які дитина вже знає. Тоді матеріал буде засвоюватися більш легко.
Тепер на окремому листочку можна написати приклади множення на 1 - спочатку без відповідей. Почніть вирішувати приклади - і ваш школяр дуже швидко підхопить і самостійно впише решта відповідей.
Закресліть маркером відомі приклади, порадійте разом, що вчити залишилося не так вже багато.
Тепер можна згадати, що 2 * 1 = 1 * 2 = 2. І написати стовпчик навпаки.
2 * 1 = 2
3 * 1 = 3 і т. д.
У великій таблиці закресліть і ці приклади.





Потім можна відразу перейти до прикладів множення на 10. Поясніть своєму чаду, що це так само легко, як на 1, просто до числа потрібно приписати нулик. Закріпіть результат. Розпитайте дитину врозкид.
Наступний крок - таблиця множення на 2. З цим завданням діти, у яких немає проблем зі складанням, зазвичай теж легко справляються. Помножити число на 2 - це значить додати до числа таке ж число. Можна потренуватися з допомогою цукерок: «У тебе є 1 друг - всього вас двоє. Скільки всього тобі знадобиться цукерок, щоб ти міг Дві віддати одному, а 2 залишити собі.

А якщо вас буде троє? Четверо? »
Тепер перейдемо до прикладів поскладніше. Множення на 9. Для цього необхідно помножити число на 10 і відняти з нього це ж число.
2 * 9 = 2 * 10 - 2 = 18
3 * 9 = 3 * 10-3 = 27
І так далі.

Закріпивши результат, можна переходити до множення на 4. Це означає помножити число на 2 і отриманий результат ще раз помножити на 2.
Обов'язково правильно розподіляйте навантаження. Яким би здатним не був ваш малюк, за один день вивчити всю таблицю неможливо. Але за тиждень це цілком реально.
Отже, в перший день занять математикою достатньо.

День другий.

Як дитині вивчити таблицю множення

Почніть заняття з повторення пройденого. Обов'язково хваліть сина чи доньку, «дивуйтеся» його (її) успіхам.

Тепер настав час зайнятися цифрою 5. Зверніть увагу дитини на те, що результат завжди закінчується на 5 або 0. Якщо число парне, то відповідь закінчується на 0, якщо непарне, то на 5. Напишіть стовпчик прикладів.
5 * 1 = 5
5 * 2 = 10
5 * 3 = 15
5 * 4 = 20
5 * 5 = 25
5 * 6 = 30
5 * 7 = 35
5 * 8 = 40
5 * 9 = 45
5 * 10 = 50
Починаючи з прикладу 5 * 2, на місці першої цифри у відповіді ставимо по дві 1, 2, 3, 4.
І теж все закріплюємо, доводимо до автоматизму.

День третій.


Настав час розібратися з множенням на 3 і 6.
Можна спробувати використовувати цукерки, як з множенням на 2. Тільки не дозволяйте своєму улюбленцю замість навчання без зупинки хрумкать карамельки.
Складно? Заготовте картки: на одній стороні приклад, на іншій - відповідь. Дитина бере картку, якщо відповідає правильно, залишає її собі. Якщо неправильно, картку забираєте ви. В ігровій формі вивчити що-небудь набагато простіше. Аналогічним чином можна поступово здолати множення на 6, 7 і 8.

Особливий випадок.
Комусь, можливо, здасться, що вивчити саму таблицю набагато простіше, ніж вірш. Порадьтеся з дитиною.

Ще один нестандартний спосіб розрахований на діточок, у яких слабо розвинена механічна пам'ять, зате немає проблем з образним мисленням. У школі такі діти, як правило, краще за всіх пишуть твори, добре малюють або володіють хорошим музичним слухом. Для початку дозвольте дитині пофантазувати вдосталь і уявити, з чим у нього асоціюються цифри від 1 до 9. Використовуйте фломастери, олівці, фарби - нехай він замалюють свої асоціації. Наприклад, 0 може нагадувати колесо, 1 - Буратіно, 2 - лебедя, 3 - сердечко. Головне, щоб ці образи були придумані самою дитиною. Далі потрібно закріпити ці асоціації, для цього врозкид показуйте вашому учневі намальовані їм картинки. Потім разом зі своїм чадом складете історію на кожен приклад множення.
Зокрема, 2 * 3 = 6. Одна дівчинка придумала розповідь: «Гуляв якось лебідь (2), зустрів сердечко (3) і закохався в нього. Став він доглядати за сердечком. Побачив це клоун (6) і став дратувати їх: «Тілі-тілі-тісто, наречений і наречена». Подібні історії малюки з багатою уявою запам'ятовують досить швидко.
Головне, пам'ятайте: навіть якщо ваш син (чи донька) запам'ятовує таблицю множення трохи повільніше своїх однокласників, це зовсім не означає, що він обділений інтелектом. Просто освітня система не враховує особливостей дитини. Традиційна зубріння не для нього, до шкільних завдань потрібно підходити більш креативно.

Дайте зрозуміти дитині, що ви завжди на його боці, і ви станете для вашого школяра справжнім другом, а сам процес навчання перетвориться на захоплюючу гру. Удачі!





Немає коментарів:

Дописати коментар